2520 MAIN ST

MELBOURNE, Florida 32901 · Brevard County · Parcel 28 3711-FJ-4-2

$140 900
Assessed Value
$205 850
Market Value
Annual Tax
$115 900
Taxable Value
Ownership
OwnerHUDGINS, LINDA D
Mailing Address2520 MAIN ST MELBOURNE FL 32901
Property Details
Year Built1978
Living Area2 304 sq ft
Lot Size14 375 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 000
Just (Market) Value$205 850
Assessed Value$140 900
Exemptions-$25 000
Taxable Value$115 900